Emre Yüz


SQL Server Saving Changes Is Not Permitted Hatasının Çözümü

Yine karşılaştığım bir hatanın çözümü ile soluğu blogumda alıyorum. SQL Server Management Studio üzerinde oluşturduğunuz herhangi bir tabloyu Design diyerek düzenlemeye çalıştığınızda saving changes is not permitted. hatasıyla karşılaşacaksınız. Hatada düzenlemenin tablonun ancak yeniden oluşturularak kaydedilebileceğini söylüyor.

SQL Server Saving Changes Is Not Permitted Hatasının Çözümü

By Emre YÜZ
16.11.2018 00:12sql server saving changes is not permitted hatasının çözümü

Merhabalar,

Yine karşılaştığım bir hatanın çözümü ile soluğu blogumda alıyorum. SQL Server Management Studio üzerinde oluşturduğunuz herhangi bir tabloyu Design diyerek düzenlemeye çalıştığınızda Saving changes is not permitted. hatasıyla karşılaşacaksınız. Hatada düzenlemenin tablonun ancak yeniden oluşturularak kaydedilebileceğini söylüyor. Ancak buna gerek kalmadan ayarlardan bu zorunluluğu kaldırabiliriz.


Bunun için yapmanız gereken adımlar şu şekilde. Tools » Options » Designers » Table and Database Designers seçeneğine tıkladıktan sonra açılan seçeneklerde işaretli olan Prevent saving changes that require re-creation tikini kaldırıyoruz OK dedikten sonra artık tablolarımızı istediğimiz gibi düzenleyebilirsiniz.Saving changes is not permitted. The changes you have made require the following tables to be dropped and re-created. You have either made changes to a table that can’t be re-created or enabled the option Prevent saving changes that require the table to be re-created.
Emre Yüz
Emre YÜZ
Multidisipliner Full-Stack Web Geliştirici/Tasarımcı, Veri
Mimarı ve Analist.

Multidisipliner Full-Stack Web Geliştirici/Tasarımcı, Veri Mimarı ve Analist.HAKKIMDA

Emre YÜZ

Multidisipliner Full-Stack Web Geliştirici/Tasarımcı, Veri Mimarı ve Analist.

Son Yazılar

insta ❤️ feed


    Reklam